PRESENTING PARTNERS

greenway-logo-gleaf.png

EXHIBITION SUPPORTERS

DulwichHillHigh-inline.png
IWC_logo_vertical.png

WINNERS

OPEN ART PRIZE:

WINNER
Jody Graham
‘Drawn from the Discarded’
HIGHLY COMMENDED
Matilda Mitchell
‘Portrait of a responsible dog owner’
 
HIGHLY COMMENDED
Dylan Goh
‘Trample Lightly'

LOCAL ARTIST PRIZE:

WINNER
Sally Browne
‘Bin Chickens - Once we were sacred’
HIGHLY COMMENDED
Esme Buxton
‘We are nature’

DERIVAN PEOPLES CHOICE PRIZE:

WINNER
Kevin McKay
‘Shopping Trolley - Cadigal Reserve Car Park'

COOKS RIVER SMALL SCULPTURE PRIZE:

WINNER
Hannah Rose Carroll Harris
‘Your Other Half (Fracture #2)’
HIGHLY COMMENDED
Hannah McKellar
‘My Microcosm’

COMMUNITY PHOTOGRAPHY PRIZE:

WINNER ADULT CATEGORY
Bekky Keong
‘Continuum’

 
2ND PRIZE
Melissa Mylchreest
‘Sunday 6pm’
 
WINNER YOUTH CATEGORY
Madalena Lombardi
‘Nesting'

2ND PRIZE
Luly Bentley
‘Stained Hands; Mulberries are back!'

FINALISTS

OPEN PRIZE

Avril Makula

Bernhardine Mueller 

Danica Firulovic 

Dylan Goh

Erika Beck 

Julia Flanagan 

Julia Milton

Jody Graham

Karen Ball

Kevin McKay 

Karin Hauser 

Lucy Urquhart

Matilda Michell 

Michelle Kirk 

Rebecca Waterstone 

Richard Stewart 

Ro Murray 

Rosie Thomas

Rozelle Book Club 

Sally West 

Sandra Winkworth 

COOKS RIVER
SMALL
SCULPTURE PRIZE

Ara Dolatian

Birgit Heinemann 

Carolyn Cardinet 

Carolyn Lee

Denise Lithgow

Hannah Rose Carroll Harris 

Hannah McKellar

Hannah Toohey 

Katrina Lynch

Len Joynson 

Michelle Kirk 

Monica Renaud 

Shane Hurst 

Zhu Ohmu

LOCAL PRIZE

Bronwyn Allan 

Clare Hooper

Diane Mah 

Douglas Schofield

Esme Buxton

Fangmin Wu

Hugh Tranter 

Jessica Ibbett 

Kirsten Duncombe 

Lilli Stromland

Mickie Quick

Pamela Horsnell 

Sally Beech 

Sally Browne

Therese Briggs 

COMMUNITY

PHOTOGRAPHY PRIZE

Bekky Kong 

Brownyn Hanna

Cathy Edlington

Charlie Aarons 

Emi So

Geoff Pollard 

Ian McGregor 

Jon Riley 

Kitty Chan 

Kirsten Roehrig

Kylie Saab 

Liz Millen 

Marijana Tomovic 

Melissa Mylchreest

Patricia Davies 

Richard Stewart

Suzanne Ghent 

Tim Aubrey

COMMUNITY

PHOTOGRAPHY PRIZE (YOUTH)

Adena Sheps

Bailey Wrigley

Brooke Teehan 

Julia Haralambeva 

Lulu Bentley

Marc Lambert 

Marcus Black 

Leandro Calman 

Madalena Lombardi 

Maksim Tomovic 

Pheobe Howard

Sinclair Black 

Tom Collins 

Thomas Britton